Articles

Zimní procházky s dítětem aneb Nezbytná výbava pro miminko

V zimě mají rodiče obvykle ještě větší pochybnosti v otázce, jak obléknout své dítě na procházku. Přitom nezáleží ani tak na věku dítěte, ale spíše na jeho aktivitě a povětrnostních podmínkách. Kojenec je děťátko, které nechodí, ale leží nebo sedí v kočárku, a proto by měl být dobře chráněn před chladem – více než již běhající dítě. Jak tedy vybavit sebe a své dítě na zimní procházky? Přečtěte si náš článek, který vám prozradí, co vše možná bude potřeba pořídit i pro vaše miminko.

Zimní procházky s kojencem – nejdůležitější pravidla

Je třeba si uvědomit, že pobyt venku na čerstvém vzduchu má pro děti velký přínos a otužuje je již od prvních okamžiků života. V teplém ročním období můžete s miminkem chodit ven téměř hned. V zimě je to trochu jinak. Chladný vzduch může být pro jemnou pokožku vašeho miminka nepříjemný, proto je dobré, aby si vaše děťátko na chlad venku postupně zvykalo. Než začnete chodit na procházky, dejte dítě na balkon, terasu nebo zahradu nejprve na pár minut, pak postupně na několik minut a každý den dobu postupně prodlužujte. Již po několika dnech tak můžete s dítětem chodit na dlouhé procházky. Procházky prodlužujte postupně. V porodnici nebo v ordinaci pediatra vám rádi poskytnou informace k tomu, při jakých teplotách je lepší zůstat s novorozencem doma, a kdy není problém vyrazit na procházku. Pro novorozence narozené chladném období mohou být teplotní rozdíly příliš veliké. V teplých měsících naopak můžete venku trávit celé dny!

Nejvhodnější je chodit na procházky s dítětem v kočárku. Kočár by ale měl být odpovídajícím způsobem připraven. V případě, že připravujete kočárek a jednotlivé součásti výbavičky pro zimní miminko, přečtěte si, jakých pár kousků učitě oceníte. Miminko by mělo mít teplý spací pytel, dobrým tipem může být i zavinovačka pro miminko a další teplá deka. Výhody zavinovačky se netýkají jen udržení tepla. Zavinovačka novorozenci poskytuje i pocit bezpečí a klidný spánek.

Je také třeba mít na paměti, že ne vždy je možné jít s batoletem na procházku.
Když mrzne, je lepší zůstat s těmi úplně malými dětmi doma. Větší děti mohou chodit v mírném mrazu hodinu nebo i déle. Kdy je ale přesto lepší ven nechodit vůbec? Především tehdy, když je batole nemocné. Studený vzduch, zejména pokud má dítě infekci dýchacích cest, mu může zhoršit náladu.
Důvodem, proč se procházce zrovna vyhnout, je také smog – tedy znečištěný vzduch.
V některých částech republiky může být v zimě vzduch velmi znečištěný, pokud tak víte, že je kvalita ovzduší ve vaší oblasti špatná, je lepší zůstat několik dní doma, než vystavovat batole škodlivému vzduchu.

Využijte procházku s dítětem jako chvilku pro sebe. Je to příjemná každodenní činnost, kdy můžete poslouchat hudbu, audioknihu nebo se v klidu projít. Dlouhé procházky jsou tak skvělé jak pro vaše dítě, tak i pro vás!

Jak mám své dítě na zimní procházku obléknout?

Při oblékání vašeho děťátka na zimní procházku je důležité mít na paměti, že přehřátí je stejně nebezpečné jako prochladnutí. Oblečení dítěte by mělo být přizpůsobeno jeho věku, aktivitě, povětrnostním podmínkám a venkovní teplotě. Nejmenší děti je třeba před chladem chránit nejvíce, protože se samostatně nepohybují a navíc ještě nemají dobře fungující přirozenou termoregulaci těla. Tyto děti je tak třeba oblékat opravdu teple a chránit je před chladem. Děti, které samostatně chodí, by měly být oblečeny do teplého spodního prádla a běžného oblečení. Všechna batolata by měla být oblečena tzv. „na cibuli” s jednou vrstvou oblečení navíc oproti dospělým, přičemž je třeba mít na paměti, že spací pytel je touto vrstvou navíc. Miminko tak může obléknout body s dlouhým rukávem, teplý overal a zateplený fusak.

Veškeré oblečení, spací pytle a kombinézy by měly být vyrobeny z prodyšných materiálů. Za zmínku zde stojí také čepice. Ty by mělybýt vyrobeny z materiálů odvádějících vlhkost, aby se hlava dítěte příliš nepotila.

Při zimní procházce s vaším děťátkem nezapomínejte ani na sebe.
I vy se musíte teple obléknout! Ujistěte se, že máte dlouhou teplou bundu, čepici a rukavice a šusťákovou soupravu, díky kterým bude zimní procházka mnohem pohodlnější.

Jaké doplňky pro batole se hodí na zimní procházku? Tohle je základní výbava pro miminko!

Když jdete s dítětem na delší procházku, vybavte se co nejpraktičtěji, abyste zajistili pohodlí jemu i vám! Kromě klasické výbavy v podobě plenek a dudlíku budete potřebovat dětské deky do kočárku, kvalitní oblečení pro vás i vaše dítě nebo třeba krém proti opruzeninám a omrzlinám. Připravili jsme pro vás seznam věcí, které vaše miminko bude potřebovat. Zatímco při balení na dovolenou nebude na seznamu chybět ani cestovní postýlka, nezbytnosti ke koupání a na ošetření pupíku, hračky pro nejmenší nebo vložky do podprsenky pro maminky, na kratší výlety vám postačí následující:

Dětský spací pytel Mocha Winter do kočárku, nosítka a sáněk

Dokonale chrání vaše dítě ze všech stran a udržuje ho v teple i na čerstvém vzduchu. V takovém spacím pytli je vaše dítě i v těch nejchladnějších dnech dokonale chráněno před chladem. Tento fusak do opravdové zimy je vybaven otvory pro bezpečnostní pásy, takže jej lze umístit i do větších autosedaček a kočárků.

Rukávník Mocha Winter

Skvělý doplněk, jež umožní mamince, tatínkovi i babičkám vyrazit na pohodlnou procházku i v chladnějších dnech. Rukávník připevněný na rukojeť kočárku umožňuje schovat ruce při procházce, a chránit je tak před chladem. Jedná se o velmi pohodlné a elegantní řešení, jež sluší každému kočárku. Chrániče jsou k dispozici v různých barvách. Lze je sladit s barvou spacího pytle.

Deka do autosedačky Milky Way

Teplá deka do autosedačky je ideální na zimní procházky. Pro některá miminka, zejména ta, která trpí refluxem, představuje ležení v autosedačce velké nepohodlí. Procházky se sedačkou na konstrukci kočárku s miminkem zabaleným do deky jsou způsobem, jak zajistit bezpečnou, teplou a pohodlnou procházku pro vaše děťátko.

Oboustranná vložka do kočárku Savanna Fun

Pro sedící děti je zimní vložka do kočárku skvělým způsobem, jak ochránit vaše děťátko před chladem. Představuje dodatečnou vrstvu, díky které bude každá procházka v teple a příjemná.

Držák na hrnek na kočárek a termohrnek

Ideální řešení pro chladné dny na procházkách. Zatímco vaše dítě leží v teple zabalené, můžete se i vy udržovat v pohodlí pitím teplého čaje nebo kávy.

Taška na kočárek Gold Wings

Ačkoli taška není striktně zimním doplňkem, její přítomnost je v zimě nepostradatelná. Umožňuje vám zabalit si na cesty všechny nezbytnosti. Pomůcky k přebalování, přebalovací podložky, dudlík na spaní nebo síťku proti hmyzu a další potřeby, bez kterých se v létě či v zimě nehnete. Rodičům prostorná taška poskytuje jistotu, že s sebou mají všechny potřebné věci, které budou pro miminka při procházkách v různých situacích dost možná potřebovat.

Doplňte svou výbavu s taškou JUKKI!

Zimní doplňky jsou ideálním dárkem na baby-shower oslavy a jiné příležitosti.

Zajistěte svému miminku pohodlí během zimních procházek a užívejte si čas strávený venku i v chladném počasí. Špatné počasí totiž neexistuje! Každodenní procházky jsou způsobem, jak otužovat a rozvíjet vaše děťátko i vaši fyzickou a psychickou pohodu! Užijte si je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *