Articles

Vánoční dárek pro dítě? Objevte 14 návrhů od JUKKY

Vánoční dárek pro batole může být výzvou. Koneckonců batole ještě nemá sny a nenapíše dopis Ježíškovi. Jak zjistíte, co si takové batole přeje? Naštěstí existují lidé, kteří vám mohou napovědět a pomoci vám vybrat užitečný, originální vánoční dárek pro vašeho drobečka. A s nápady se roztrhl pytel! Hračky jsou jen některé z nich! Objevte ty nejlepší vánoční dárky pro nejmenší!

Vánoční dárek a oblečení pro miminka – co se vyplatí vědět před nákupem?

Nejmladší děti ještě neumějí vyjádřit svá přání na Vánoce. Na to přijde čas. Kde tedy vzít inspiraci na nejlepší vánoční dárky pro děti? Samozřejmě se vyplatí zeptat se rodičů. Právě oni nejlépe vědí, co svým nejmenším pod stromeček na vánoce nadělit. Možná existují doplňky, které ještě nemají, ale plánují je koupit. Možná mají na mysli ty správné hračky pro své děti. Rodiče znají své děti nejlépe a vědí, v jaké fázi vývoje se nacházejí, co je zajímá a s čím si rády hrají. Proto se vždy vyplatí konzultovat s nimi nápady na dárky, zejména proto, že některé z nich se mohou opakovat. Určitě se tedy vyplatí probrat dárek s rodiči.

Na druhou stranu je důležité si uvědomit, že batole ve skutečnosti nepotřebuje příliš mnoho hraček nebo doplňků. Nemá tedy smysl podobné věci duplikovat. Proto je dobré se na Vánoce s blízkými domluvit na jednom větším dárku, například sadě doplňků. Dítě tak bude mít vše, co potřebuje. Takové sady jsou barevně sladěné a velmi pohodlné, takže se vyplatí po nich sáhnout při výběru dárků k Vánocům.

Vánoční dárky pro miminka a děti – co se vyplatí koupit?

Je dobré koupit dětem k Vánocům něco, co je potěší. Je však důležité mít na paměti, že čas na stolní hry, lego, puzzle nebo vláčky ještě přijde. To jsou vánoční dárky pro starší děti. Přizpůsobte dárek věku těch nejmenších, aby si ho vaše dítě mohlo hned užít. Pro nejmenší děti se vyplatí vybírat nejen hračky, ale také doplňky, které jim zajistí větší pohodlí. A co koupit i bez maminky? Zde jsou naše skvěle nápady:

 • Delux – dárková sada Forest Story Velvet
  Taková sada obsahuje oboustrannou dětskou deku, polštářek s medvídkem, druhý polštářek, dětský kokon, silnou matraci, sedací deku, polštářek-rolák na krmení a smyslovou hračku Mum’s Care. Jedná se o plně vybavenou sadu, která je ideální pro nejmenší děti, skvěle doplňuje výbavu miminka a zvyšuje jeho pohodlí.
 • Dárková sada Premium – Pastelově šedá
  Tato sada obsahuje dětský kokon, polštářek Medvídek, sadu přikrývka+podložka, matraci, mušelínové pleny a senzorickou hračku od Mum’s Care. Taková sada je skvělým svátečním nápadem pro miminka, který ocení i jejich rodiče.
 • Basic – dárková sada Magical Woodland Minky
  V této sadě najdete deku a polštářek, mušelínové pleny a smyslovou kostku, abyste mohli prozkoumávat svět a vnímat ho všemi smysly.
 • Měkké senzorické bloky Canpol
  Je to ideální dárek pro batolata starší 6 měsíců. Bloky jsou měkké a bezpečné. Mají různé textury a po zmáčknutí pískají. Jsou dobrým nápadem na dárek pro chlapce i dívky.
 • Maminčina péče Panenka Laura
  Jedná se o první panenku pro batole. Je vyrobena z bezpečných a měkkých materiálů. Je jako plyšová hračka. Velmi roztomilá a v krásných barvách.
 • Smyslová kostka Minky – kontrastní
  Dokonalá hračka pro děti, přizpůsobená jejich věku. Je to správná volba dárku, který vaše dítě opravdu potěší. Je to hračka, která je pro děti bezpečná a zajímavá.
 • Kontrastní plyšová hračka Mom’s Care – Králíček
  Pokud chcete vsadit na hračky i pro nejmenší miminka, skvělým nápadem jsou kontrastní hračky. Zajíček může sloužit jako první plyšová hračka a zároveň díky svým smyslovým prvkům podporuje hru. Jeho kontrastní barvy jsou vhodné pro nejmenší kojence.
 • Akustické dřevěné puzzle Sova
  Jedná se o skvělý nápad na dárek pro starší děti k Vánocům. Dřevěné hračky jsou bezpečné a estetické. Tento druh puzzle umožňuje dítěti procvičovat prostorovou představivost a jemnou motoriku. Je mimořádně poutavý.
 • Kočárek a spací pytel na sáňky Herbarium Winter
  Další zajímavý tip je spací pytel, který dlouho vydrží. Je velmi univerzální. Když je dítě malé, bude fungovat v nosítku, ale i v kočárku. Pro milovníky zábavy bude nepostradatelný při zimním sáňkování, protože se jedná o univerzální velikost.
 • Funny Bunny pletený hugger
  Je to ideální dárek pro novorozence. Zavinovačka umožňuje miminku cítit se v bezpečí a teple. Prodlužuje spánek dítěte a zklidňuje jeho tělo.
 • Kokon Boho Garden – ecru aksamit
  Ideální dárek zejména pro dítě narozené v prosinci, protože v tomto období ho bude moci používat nejdéle. Zajistí mu pohodlný, bezpečný a příjemný spánek.
 • Ponožky pro miminka
  Každá babička vám poví, že nejdůležitější je, aby bylo miminko v teple a k tomu slouží ponožky. Bez ponožek ani ránu! Pokud chcete zkoušet zda miminku není zima většinou sáhnete na ručičky nebo na nožičky ačkoli to nejlépe poznáte přes zátylek, jedná se o babský tip.
 • Dětské hnízdečko
  Ikdyž se jedná o dárek pro miminko, který děťátko neocení, jeho maminka ho 100% ocení. Díky hnízdečku může být maminka vklidu, protože miminko bude neustále v bezpečí a nehrozí nebezpečí pádu. Ale i miminko na hnízdečku pocítí své a to především díky menšímu prostoru, který mu připomene maminčino lůno.
 • Dětský puf
  Mini židlička, která je přenosná, skladná a designově ladící do každého interiéru. Ať už puf používá maminka pro první dny, kdy si na něj položí miminko a interaguje s ním nebo pro děti, které si ho přesunou, kam se jim bude chtít. Malování u stolečku, sledování oblíbené pohádky nebo k opičí dráze. To už je jen ve fantazii malých objevitelů.

Vánoční dárek pro dítě – jakým dárkům se vyhnout?

Je možné se při nákupu dárku pro dítě přehlédnout? Ukazuje se, že existují dárky, které je lepší batoleti nekupovat nebo se na ně ani nedívat. Patří mezi ně především hračky a doplňky, které nejsou vhodné pro věk batolete. Papírové knížky se mohou zdát jako dobrý nápad, ale budou muset počkat. Lepší je zvolit smyslové nebo kartonové knihy. Dobrým nápadem nejsou ani věkově nevhodné hračky. Rodiče s nimi pravděpodobně nenechají své dítě hrát si, zejména pokud mají malé části, které může batole spolknout. I když jsou bezpečné, dítě si s nimi často neumí hrát, což v něm vyvolává spíše frustraci než zájem.

Vyplatí se také vyhnout se věcem, které se opakují, proto byste svůj nápad na dárek měli vždy probrat s rodiči dítěte.

Existují také dárky, které se k dané příležitosti nehodí. Zatímco na křtiny je zlatý řetízek jako památka na tuto událost v pořádku, na vánoce dárek může způsobit překvapení a nedorozumění.

Neměli byste také kupovat pečovatelské sady, pokud takový dárek nebyl konzultován s rodiči. Batolata vyžadují vhodnou péči, přizpůsobenou jejich potřebám, proto je dobré nejprve zjistit, jakou dětskou kosmetiku rodiče používají, abyste mohli koupit přesně to, co malý človíček potřebuje.

Objevte sílu dárků s JUKKI!

Ať jsou pro vás Vánoce radostným a příjemným společným časem a dárky pro nejmenší jsou vždycky hitem. Na Vánoce jde přece o to, abyste udělali radost svému dítěti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *